Case - Samenwerking met de Waerdenborch
 ‘Een eigen laptop is de voorwaarde voor goed onderwijs’

 

Drie jaar geleden nam de Waerdenborch in Holten afscheid van de iPad. Sindsdien werkt bijna elke nieuwe brugklasser met een laptop van The Rent Company. Voor directeur Arjan Hakkert en hoofdbedrijfsvoering Gert-Jan Geerling een hele zorg minder: ‘Zo bieden we onze leerlingen het beste toekomstgerichte onderwijs.’

 

Voorkeur voor laptops

Veel scholen dromen ervan: alle leerlingen een eigen iPad en geen gedoe met vaste computers of laptopkarren. Toch stapte De Waerdenborch over op laptops. Waarom? Hakkert: ‘Ook in het onderwijs volgen de digitale ontwikkelingen zich snel op. Lesmethodes bieden steeds meer materiaal aan dat vooral met een laptop goed toegankelijk is. Bovendien merkten we dat leerlingen op de iPad niet goed konden werken met grote bestanden en toepassingen als Teams, Word en Excel. Dat zijn tegenwoordig programma’s waar leerlingen vooral in de bovenbouw mee aan de slag moeten kunnen. Met een laptop kan dat allemaal wel, mits je goede solide apparaten hebt.’

 

Korte lijntjes en zekerheid

Omdat het best een klus is om voor alle leerlingen een sterke en betrouwbare laptop te regelen zocht De Waerdenborch contact met The Rent Company. Daar is Geerling, verantwoordelijk voor alle ICT-zaken, nog altijd blij mee. ‘Voor mij is het vooral belangrijk dat alles aan de operationele kant soepel verloopt. Dat betekent dat ouders snel en gemakkelijk via de webshop kunnen bestellen, leerlingen op de afgesproken tijd en plaats hun laptop ontvangen en eventuele problemen snel en kundig worden verholpen.’ Precies de zaken waarover hij niets te klagen heeft sinds hij met The Rent Company samenwerkt. ‘Het succes zit in de korte lijntjes en de zekerheid die ik krijg’, legt Geerling uit. ‘Ik heb voor de zomervakantie al contact met een medewerker van The Rent Company om te bepalen welke laptops de ouders in de webshop straks kunnen selecteren. Die inspraak is prettig want je wilt ouders ook niet overstelpen met te veel mogelijkheden.’

 

Ondersteuning op school

Vanaf het moment dat het op de webshop staat, regelt The Rent Company alles. Geerling: ‘Het enige wat wij hoeven te doen is een schema te maken in welke volgorde de leerlingen hun laptop kunnen afhalen. The Rent Company verzorgt verder de hele uitgifte bij ons op school.’ Dat geldt ook voor de ondersteuning en service. Wekelijks komt er een medewerker van The Rent Company naar de school om eventuele laptops op te halen voor reparatie. ‘Ik hoef me dus nooit zorgen te maken of leerlingen wel een goedwerkende laptop hebben. Zelfs toen er een groot chiptekort was en veel scholen kampten met late leveringen van apparatuur, kregen onze leerlingen hun nieuwe laptop op de afgesproken tijd en plek.’

 

Optimaal en veilig gebruik

Naast de praktische voordelen, ziet Hakkert de grote meerwaarde die de samenwerking heeft voor de kwaliteit van het onderwijs. Hakkert legt uit: ‘Wij willen als school wereldgericht onderwijs geven. Leerlingen moeten ook buiten de schoolmuren kunnen leren en voldoende digitaal vaardig worden. Hoe maak je optimaal en veilig gebruik van de toenemende digitale mogelijkheden en wanneer is het juist goed om het fysieke contact te zoeken? Dat moet je kinderen leren. Om dat te leren is een betrouwbaar apparaat essentieel.’

 

Digitaal onderwijs altijd toegankelijk

Laptops zijn dus geen luxe, benadrukt Hakkert. ‘Ze zijn noodzakelijk om toekomstgericht onderwijs te kunnen geven. Daarom bieden wij een stimuleringsbijdragen aan ouders die via The Rent Company een laptop aanschaffen. Mocht een ouder zelf de middelen niet hebben dan kunnen we financieel bijdragen of de kosten via de gemeente zelfs overnemen..’ Nu kiest 97% van de ouders voor een aankoop via The Rent Company dat geeft Hakkert veel rust: ‘We hoeven ons geen zorgen te maken over operationele zaken en kunnen ons volledig focussen op waarvoor we hier zijn: leerlingen toekomstbestendig maken met wereldgericht onderwijs.’

 

Arjan Hakkert is directeur vmbo van De Waerdenborch. Gert-Jan Geerling is hoofd bedrijfsvoering en verantwoordelijk voor de ICT, huisvesting en alle financiële zaken.

 

 

 waerdenborch.png            microsoft(7).jpg